Ünlülerden hayatını kaybeden Kayhan Yıldızoğlu’na taziye mesajları!

Usta tiyatrocu ve sinemacı Kayhan Yıldızoğlu, İstanbul’da vefat etti. Ünlü oyuncunun Feriköy’de defnedileceği öğrenildi.

Yeşilçam ve tiyatromuzun usta isimlerinden biri olan ve 90 yaşında hayatını kaybeden Usta oyuncunun kızı Sibel Aybar açıklamada bulundu.

“ÖLÜM NEDENİ YAŞLILIĞA BAĞLI”

Aybar, “Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz pazartesi günü öğlen namazında Levent’ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy’e defnedilecek” dedi.

ÜNLÜ İSİMLER VEDA ETTİ

Magazin dünyasının ünlü isimleri Kayhan Yıldızoğlu’na sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla veda etti.

HÜLYA KOÇYİĞİT

“Türk sineması, tiyatrosu; sanat dünyası bir duayenini daha kaybetti bugün. Hayranı olduğum zarif bir beyefendi idi. Usta aktör Kayhan Yıldızoğlu’nun vefatı haberi ile büyük bir üzüntü içindeyim. Her fırsatta büyük bir mutlulukla efendice yaşadığını dile getiren büyük ustaya Allahtan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.”

SUNA YILDIZOĞLU

”İç dünyamı keşfeden insan, ne kadar çok öğrendim senden. Aşk bitince sevgi ve saygıyla dostluğumuz sürdü. Zeki, esprili, kültürlü, bilgili insan, hep soyadını taşımaktan onur duyduğum insan, huzur içinde uyu…Kalbimde, annem ve babam gibi, hep yaşıyor olacaksın.”

AYŞEGÜL ALDİNÇ

“Bir zarafet timsali beyefendi Kayhan Yıldızoğlu da aramızdan ayrılmış…Zamanın yavaş aktığı masum yıllarımıza kattığı değerle bizi büyüten usta sanatçımızın anısına saygıyla… Mekânı cennet, ruhu şâd olsun…”

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

”Bir yıldız daha kaydı maalesef… Çocukluğumuzdan bir anı daha kayboldu … Yattığınız yer incitmesin Kayhan Bey… Uğurlar olsun …”

GÜL SUNAL

”Kayhan Yıldızoğlu’nun vefatını üzülerek öğrendim.. Filmlerde yarattığı çok hoşumuza gitmeyen karakterleri başarıyla canlandırıyordu ama aslında son derece zarif, centilmen , kültürlü bir İstanbul beyefendisini kaybettik., üzgünüm…”

DENİZ PULAŞ

”Ne şahane, ne zarif, ne tatlı bir beyefendi idiniz. Cennet mekanınız olsun. Sanat aşığı bir güzel insan daha göçtü fani dünyadan. O hayatını kaybetmedi, hayat onu kaybetti.”

Volkan Severcan

”Ahhhhhh!!!! Ne çok şey öğrendim senden, ne güzel günler geçirdik birlikte, ne çok işte çalıştık… Hani yemeğe gidecektik? Niye gittin şimdi bizi böyle bırakıp. Oldu mu yani…Çok üzgünüm çok…”

KAYHAN YILDIZOĞLU KİMDİR?

Kayhan Yıldızoğlu, 26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul Yeşilköy’de doğmuştur. Babası Rahmi Bey Çerkez asıllı bir ziraat mühendisi, annesi Giritli bir öğretmendir. 1952’de babası bakanlıkta müsteşarlık için Ankara’ya tayin olur, ve Ankara’ya taşınırlar. Böylece liseyi Kavaklıdere’deki lisede okur. Liseden sonra ailesinin isteğiyle hukuk fakültesinde okur ama 3. sınıfa geldiğinde okulu bırakır.

Askerliğini 1957’de İstanbul’da yedek subay olarak yaptıktan sonra iz komiseri olur. Burada tanıştığı Türkan Suner ile evlenir. Bu evlilikten 2 kızı olur. Ama birkaç yıl sonra boşanır. Ayrılığın ardından Şener Şen’le birlikte Cihangir’de bir evde üç buçuk sene geçirir.

Tiyatrocu Muhsin Ertuğrul ile kendi iş yerinde tesadüfen tanışır ve seçmelere davet edilir, seçmeler neticesinde İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda 20 yılını geçirir.

İlk filmini 1966 yılında çeviren Kayhan Yıldızoğlu, 180’e yakın filimde rol almış, ayrıca televizyon dizilerinde oynamıştır. Türk Sineması’nda genellikle rahip, doktor, komiser, profesör, haydut, eşkiya ve benzeri yardımcı rollerde oynamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x